BLOGDA ARAYINIZ

BUGÜNKÜ İZLENME

30 Ekim 2011 Pazar

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN KURULUŞUNUN 88. YILININ COŞKUSU VE SEVİNCİ İÇERİSİNDEYİZ. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !Cumhuriyetimiz, Osmanlı enkazını devir almış, Türkiye gibi yeni kurulan bir devletin, ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği savaşın sonucunda elde ettiği büyük ve tartışılmaz bir zaferdir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 88 inci yıldönümü gibi çok anlamlı ve önemli bir günü son zamanlarda alçak terör saldırıları sonucu toprağa düşen vatan evlatlarının ve Van’da meydana gelen deprem sonucu hayatlarını kaybeden insanlarımızın acısını yüreğimizde hissederek buruk bir sevinç ve gururla kutluyoruz.

Türk Milleti, kendisine  emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, en güzel yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışarak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıkacaktır.

Geleceğe büyük bir umut, inanç ve gayretle yürümek azmi içinde bugünlere gelmiş olan bizler ne yazıktır ki, siyasi iktidarın anlamsız kararları(?) nedeniyle, Cumhuriyetimizin 88 inci yılını kutlama sevincimizi doyasıya kutlayabilme özgürlüğünden ötelendik.

Cumhuriyet ve Atatürk taraftarları; Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve milletimizin ulus birliğine her zaman olduğu gibi büyük önem vermemiz gerektiğine dair kararlılığımızın önüne, mevcut siyasi hükümetçe karanlık bir barikat konulmuştur.

Ancak; Cumhuriyet ve Atatürk taraftarlarının, kararlılıkları ve azminin önüne konulan “gerici barikatlar” hiçbir şekilde amacına ulaşamayacaktır.

Ülkenin ulus bütünlüğünü parçalamak gayesi ile, asırlardır olmayan ve  Kürt Türk arasında da asırlarca olmayacak bir kavga, Kürtçülük, Türkçülük olgusu içerisine bir dolgu gibi yerleştirilmeye çalışılarak milletin fertleri birbirleri ile kavgalı hallere getirilmiştir.

Bugün 88. yılına eriştiğimiz Cumhuriyet bayramımız bu nedenle daha da  çok anlam ve önem kazanmaktadır.

Türkiye Türklerindir !…

Bu böyle bilinen bir gerçektir ve gerçeğin ta kendisidir.

Ne şeriatçı emellerle, ne Kürtçülükle, nede Türkçülükle bu memleketin bölünmesi ve Cumhuriyetimizin ötelenmesi  ise asla ve asla söz konusu olamayacaktır !...

Sende bu ülkenin yurttaşı isen; NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE, diyecek, bayrağına ve vatan toprağına sahip çıkacaksın.

Yok farklı düşünce ve eylemlerin  içerisindeysen, def olup gideceksin !...

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin, Cumhuriyet Bayram’ını kutluyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum.

Buyurun ya eşhedü gibi;

Buyurun hep bir ağızdan;

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE,

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR, diyorum.

     Prof. Dr. Öner Samanlı
    CUMHURİYETCİ HAREKET
YAZILARIMIZIN YAYINLANDIĞI DİĞER KAYNAKLAR:Hiç yorum yok: