BLOGDA ARAYINIZ

BUGÜNKÜ İZLENME

6 Temmuz 2012 Cuma

TÜRK HAVA KUVVETLERİ YANIT VERSİN, TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN ŞEHİT PİLOTLARI BU KADAR MI DEĞERSİZLER?TÜRK JETİNİN, ABD TARAFINDAN VURULDUĞUNA KESİN GÖZÜYLE BAKIYORUZ.

ABD, JETİMİZİ DÜŞÜREREK, İKİ PİLOT SUBAYIMIZI ŞEHİT ETMİŞTİR !..

BU OYUN EMPERYALİZMİN DEĞİŞMEZ OYUNLARINDAN BİRİSİDİR !..


TÜRKİYE'Yİ KARDEŞ VE MÜSLÜMAN SURİYE GİBİ BİR KARDEŞ ÜLKE İLE SAVAŞIN EŞİĞİNE SÜRÜKLEYEN DE,  ABD' DİR !..

Genel Kurmay Başkanlığı açıklıyor; "22 Haziran 2012 tarihinde, Doğu Akdeniz'de, uluslararası hava sahasında, Suriye tarafından düşürülen Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait RF-4 uçağının enkazının ve   (Şehit Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy ile Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan) pilotlarının bulunması maksadıyla sürdürülen çalışmalarda; pilotlarımız Hv.Plt.Yzb. Gökhan ERTAN ve Hv.Plt.Tğm. Hasan Hüseyin AKSOY'un naaşları deniz dibinde tespit edilmiş ve naaşların gemiye alınması çalışması devam etmektedir.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına ve silah arkadaşlarına başsağlığı dileriz."


MİLLİ SAVUNMA BAKANININ AÇIKLAMASI

Amerika Birleşik Devletleri'nin Ankara Büyükelçiliğinin düzenlediği 4 Temmuz Bağımsızlık günü resepsiyonuna katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, gazetecilerin sorularını cevaplıyor; "Şehit pilotların cenazelerinin, uçağın enkazında bulunduğunu, naaşlara ulaşıldığını ve çıkarılma işlemleri devam etmektedir. Şehit pilotlar için Cuma günü Malatya'da tören düzenlenecektir."

AMERİKAN BÜYÜKELÇİSİNİN AÇIKLAMASI

Amerikan Büyükelçisi Francis Ricciardone de gazetecilerin soruları üzerine Türk jetinin herhangi bir uyarı olmadan düşürülmesinin kabul edilemez olduğunu vurgularken "geri kalanı detay bizim için önemli olan iki pilotun hayatını kaybetmiş olması, Türkiye ile dayanışma içindeyiz"

ÇANKAYA'DA TELEFONLA BAŞSAĞLIĞI DİLİYOR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şehit pilotlar için Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile telefonla görüşerek üzüntülerini ifade ediyor vea şehit ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı dileklerini iletiyor.

TÜRK HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI HÜRRİYET GAZETESİNE ŞEHİT PİLOTLARIMIZ İÇİN (?) İLAN VERİYOR

Türkiye Cumhuriyeti'nin, Türk Hava Kuvvetleri, 05.07.2012 tarihinde Hürriyet Gazetesinin iç arka sayfalarından birisi olan, (At yarışları tahminlerinin olduğu ve ilan bedeli oldukça düşük olan) sayfasında, ŞEHİT başlığı ile, tamı tamına ölçüsü 8x11cm olan ilanı veriyor.

Bu ilanın hemen yanındaki bir gayrı müslüm yurttaşa ait ölüm ilanının ölçüsü 8x15 cm. dir.

Bu ilanın üzerinde yer alan ilanlar Şehit ilanının 3 ve dört katı büyüklüktedir. 


       (Şehit Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy)      (Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan)

Sayın Paşalar, bu ülkenin şehitlik makamına erişen subaylarımız için verilen ilan bu kadar önemsiz mi?

TÜRK HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI CEVAP VERMELİDİR !..

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Türk Hava Kuvvetlerinin şehit subay pilotlarının değeri bu kadar mı ehven ?...

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Türk Hava Kuvvetlerinin şehit subay pilotlarının "ŞEHİT" ilanını verirken çok mu düşündünüz, bütçenizdeki paraları zar zor mu denklediniz ki böyle alaya alır gibi bir ilanı tirajı yüktsek bir gazetede kamuoyunun gözü önüne serdiniz?..TÜRKİYE GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI'NI VE TÜRK HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI'NI KINIYORUZ !..

Evet bu utanç verici durumu şiddetle ve esefle kınıyoruz !..

Bu köşenin görüş sahibi olarak keşke bana haber verseydiniz de, bir emekli yurttaş olarak ve de kredi kartıyla borçlanarak şöyle şehit subaylarımıza yakışır bir tam sahife ilanı ben sizler ve milletimin adına o gazetelere verseydim.

Rahmetli bir asker çocuğu olarak kanıma dokundunuz.

Üstelik Uçağımızı, ABD oyunlarına dem vurarak, "Uçağımız Suriye tarafından düşürülmüştür"   AKP blöflerine de asla ve asla Türk vatandaşı olarak inanmıyoruz.

Asla da inanmayacağız !..

Türk Jetimizi, ABD düşürmüştür.

Suriye ile savaşmamıza payanda yaratmak isteyen ABD ve AKP iktidarına TSK olarak destek verildiği kanaatini taşımaktayız !..

"Cumhuriyetçi Hareket", bu ülkenin yurtseverliğinde kararlı ve doğru söylemli dik duruşunu daima sergilemekten çekinmeyecektir.

Çünkü; "Cumhuriyetçi Hareket" Türkiye'nin tam bağımsızlığından yanadır.

Çünkü; "Cumhuriyetçi Hareket" Türkiye'nin şehitlerine vefalı ve inanlı aynı zamanda da, Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin ve de Mustafa Kemal  ATATÜRK'ün çizdiği aydınlık yolun daimi  değişmez tarafı ve taraftarıdır.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !..

NE MUTLU ATATÜRKÇÜYÜM DİYEBİLENE !..

NE MUTLU TAM BAĞIMSIZ BİR TÜRKİYE'DEN YANA TARAF OLANLARA !..


 
Prof.Dr.Öner SAMANLI

CUMHURİYETÇİ HAREKET
GİRİŞİM ÖNDERİ 

1 yorum:

ULUSAL ONLİNE dedi ki...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !..

NE MUTLU ATATÜRKÇÜYÜM DİYEBİLENE !..